Top Pages Tag: Shqip/Lajme/Blogje Informative

Peshku pa ujë (peshkupaujecom)

Posted on 1st November, 2014 by Antoni


Collapse all

...

Shkodran hoti pa dyshim q kujtdo q i ndjek pak mediat , duhet t i ket r n n sy nj polemik mes analistit halil matoshi dhe drejtorit t zyr p r veteran t pran kryeministris , faik fazliu. Zanafilla e k saj polemike ishte nj shkrim i analistit matoshi, n lidhje me raportin e williamsonit, prej nga ku matoshi fton q t presim edhe pak p r t u njohur me heroizmat e tyre, pra duke aluduar n ata pjes tar t u k-s t cil ve potencialisht mund t iu ngriten aktakuza. E si kund rp rgjigje, pasoi nj akuz nga ish-kryetari i veteran ve, faik fazliu, i cili e quajti matoshin sh rb tor t titos, si dhe pijanec. E raste t tilla, ku nga t dy grupimet (halilmatoshian t dhe faikfazliajt) ka p rplasje t ashpra, nuk jan t rralla. Por sht m e keqja, k to p rplasje nuk vijn p r ndonj ide t madhe. Thjesht, t tilla polemika, aq t neveritshme, vijn si rrjedhoj e tentativ s pjestar ve t t dy grupimeve p r me rru vo , ndon se historikisht vez t kurr nuk kan pasur qime. E p r ta b r m t dukshme k t tentativ t dy grupimeve, pa dyshim q duhet b r nj trajtim qoft dhe jo aq i thell , i cili ve k saj, tregon p rciptazi se edhe kush jan n t v rtet halilmatoshian t dhe faikfazliajt. N n parull n t u shkohet deri n fund hetimeve p r luft n e u k-s , e th n aq shpesh, her nga carla del ponte, her nga dick marty, tash nga clint williamson, e ndoshta n t ardhmen edhe nga ndonj teze e marti ahtisarit, filloi duartrokitja p r raportin e williamsonit nga halilmatoshian t , q n fakt sht m shum se deklarat shtat faq she. Dhe sikur t mos i mjaftonte t qen t e till , deklarata shtat faq she sht edhe e dob t sa i p rket p rmbajtjes saj. Megjithat , e till far sht , ajo mori duartrokitjet e mjaftueshme. A thua pse?! U ngutet halilmatoshianeve ta duartrokasin nj gj t till?! Pse n k t koh kur u k-ja sht m e pambrojtur se kurr?! Pse kjo thik n shpin u k-s?! Kush jan n t v rtet ky grupim?! Halilmatoshian t jo domosdoshm risht jan t till far thon faikfazliajt. Para se gjithash, ata jan grupim q tradicionalisht kan vuajtur p r t u dukur modern. P r nj q llim t till , ata injorojn faktin se p r krimet n vendin ton (qofshin t luft apo t pasluft s), drejt sia nuk vjen duke pritur institucionet nd rkomb tare. Por aq shum gjat e injoruan k t fakt, aq sa tash ky grupim nuk beson m se k t pun duhet ta b j drejt sia vendore. Nuk besojn m n angazhimin p r lirimin e gjykatave dhe prokuroris nga uzurpuesit, nga qeverisja e kapur. Ata p rdorin snobiznim e ngjash m me at t fatos lubonj s, i cili kur serbia po vriste, masakronte, p rdhunonte e digjte, gjente koh q n revista me nam bot ror si courrier international , t botonte shkrim ku deklaronte se sk nderbeu e kishte n n n sllave. Thua se vet m edhe kjo shtje iu kishte mbetur pa zgjidhur shqiptar ve dhe thua se nj gj e till ishte m kat i pafalsh m, dhe p r k t kishte faj heroi yn. Nj jt , edhe tash, halilmatoshian t tentojn ta balancojn krimin e gjenocidin e shtetit serb me krimet e disa individ ve brenda u k , t cil t her dokurdo, do t duhej t i ndiqte drejt sia vendore. Pra, ndon se kaluan vite, tradita e thik pas shpine, duket e mir mbajtur bukur mir n shoq rin ton , e ve an risht tek ky grupim. Nga ana tjet r, ata q sillen si roje t u k , e q n fakt jan denigruesit m t m dh nj t saj, pra faikfazliajt , kan p rgjigje n maje t gjuh p r grupacionin kund rshtar. Pra, si sht b r e n nkuptueshme, sa her q halilmatoshian t fillojn misionin p r t u dukur modern , goditen verbalisht nga grupacioni tjet r me shprehje, si tradh tar , antishqiptar , titist , pijanec , legen , zagar , pidhar , e kushedi sa epitete t tjera. E kush jan sakt sisht faikfazliajt? Ky grupacion njihen si servil t pashoq. K ta kurdo q e k rkon ekzekutivi i kriminalizuar, me gjith mekanizmin e tyre i dalin n ndihm. K ta shiten si mbrojt t u k , e jan puthador e sahanl pir t atij q demilitarizoi u k n. K ta faj sojn halilmatoshian t p r duartrokitjet p r deklarat n shtat faq she t williamsonit, e jan kope e atij q e solli tribunalin. Fal p ruljes vazhdueshme ndaj pushtetit, faikfazliajt g zojn privilegje t jasht zakonshme prej tij. Aq sa, kur bashk luft tar t e tyre t dikursh m vet vriten si pasoj e varf ris e mjerimit, k ta b jn selfie n bregdete t turqis. Ah jet , o jet! Faikfazliajt jan injorant , por nj koh sisht sh rbyesit m besnik t uzurpatorit q e ka n dor ekzekutivin. K ta, ndon se e din q hajnia sht akt q d nohet edhe me kanun, bib l e kuran, kur iu k rkohet nga dirigjuesit, k ta vjedhin pa problem, fjala vjen vota. K ta e du(a)n bab n. K ta, kushdo q ua kund rshton bab n , e quajn zagar. Ani pse baba i nd rsen vet k ta. K ta, kur baba t ua k rkoj , nuk hezitojn ta djegin k do n turr t druve. Pra nga nj trajtim vet m sip rfaq sor, shihet se kush jan e p r far p rplasen halilmatoshian t me faikfazliajt. Teksa u k ja mbetet e pambrojtur, t dy grupacionet vazhdojn me rru vo. Prandaj k ta jan , si thot ajo shprehja kape njonin e mshoji tjetrit. . Te gjithe e kane nga nje cope faji, po t& ,i hysh historise. Edhe otomanet, qe pushtuan vetem per te marre. . Cke o enverist, po i dalin petet lakrorit a si???? Ku eshte thashathemja. Qe nipi i hysniut mbasi. . Peshku pa uj sht nj blog kolektiv shqiptar i themeluar n vitin 2003. P r m shum mbi k t faqe dhe sesi mund t merrni pjes edhe ju, lexoni faqen. Cke o enverist, po i dalin petet lakrorit a si???? Ku eshte thashathemja. Qe nipi i hysniut mbasi. . Peshku pa uj sht nj blog kolektiv shqiptar i themeluar n vitin 2003. P r m shum mbi k t faqe dhe sesi mund t merrni pjes edhe ju, lexoni faqen. Cke o enverist, po i dalin petet lakrorit a si???? Ku eshte thashathemja. Qe nipi i hysniut mbasi. . Peshku pa uj sht nj blog kolektiv shqiptar i themeluar n vitin 2003. P r m shum mbi k t faqe dhe sesi mund t merrni pjes edhe ju, lexoni faqen. Ish kryeministri berisha postoi n facebook nj album ku ai ka b r foto me plazhist , dasmor e t tjer njer z q mund t takosh duke ecur buz detit. Ish kryeministri e ka shoqeruar albumin e fotove me kete pershkrim te dashur miq, keto dite, gjate ecjes sportive buze detit, takova nje ift te bukur dhe dasmoret e tyre si dhe shume mbeshtetes e simpatizant te pd. Me ta u pershendetem, beme fotografi, ndofta jo cilesore sepse ishte nate, por shume te ngrohta dhe te perzemerta. Te gjithe gezonin, natyrisht ifti fluturonte nga gezimi. Miq le t& ,i urojme ketij ifti gezime shendet, lumturi, mbaresi ne jeten bashkeshortore se bashku me njerezit e tyre me te dashur dhe miqve tane pushime te kendshme! Sb. Peshqit hakmetisen me peshkun qe vazhdon te hakmetiset me berishen qe hakmetiset me vazhdimin e hakmetisjes se miletit me te. Ose, beripeshknografi ose, peshku ka beriseparation anxiety disorder. . Po per hir te kaq vjeteve ketu, mrroklla, nese nuk te pelqen dicka, te lutem kerko llogari pa ju qifsha kete e ju qifsha ate tjetren. Eshte shume kollaj ashtu, por s& ,ka lezet fare. . Ok, e drejte. Nuk do nodhi mo. A do m thush tani po deshe kush esh qellimi i ketij postimi?. Ta thom un, qellimi i ketij postimi eshte akti seksual, sepse te gjitha qellimet shkojne per llogari te megaqellimit, qe eshte akti seksual, ashtu si te gjithe perrejte derdhen ne lume. Konkretisht, e kane nxjerre. , qe ta qellojne lishonin peshqit, bini burra dhe gra (si edhe ka ndodh ne fakt). Qe te lidhet me megaidene dhe megalloidene, eshte ajo shprehja e famshme bjeri se i bi bukur! . Berisha sensibilizon bashkemoshataret per rendesine e veshjes se bluzes dhe kanatjeres ne plazh! Akt i frymezuar nga nje seri fatkeqesirash te shkaktuara nga gjokset e zhvilluara te pleqve (m. ) dy lindje te parakohshme, nje vajze e brishte qe i ra te fiket ndersa nje gjoksmadh e pershendeti, nje mushkonje qe refuzoi te hynte ne plazh me to. (lista eshte e gjate. ) nderkohe ai me dy gishta perpjete tenton te percjelle mesazhin qe pavaresisht se liria dhe demokracia nuk erdhen kurre, vazhdon te duket si bombe-seksi ndersa ben ate gjest. . Dicitura tjeter. Berisha pranon sfiden e metes , por shaqo bregu. Jo se eshte nga meta. Por. Nga nje femije , anetar i partise demokratike ai s& ,ka te paguar or shoq. Nuk i shkurtohet jeta politike e dikujt duke e lene ne harrese , aq me pak saliut. Mund te besh sa te duash sikur se shef por eshte e kote. Sala po lepin plaget. Jeten politike ati mund tja mbylli vetem edi(ps). Rruget jane dy ose duke krahasu punet qe ka bo ose duke i pergatit dosjet e abuzimit por me emrin sali siper jo me ofiqare. Nje foto e cila flet se sa bosh eshte i gjithe botkuptimi per jeten. Kane veshur breket e benevreket per nje pushim relaksues buzdetit, ne keto dite perveluese mezbehari dhe keta me ne mez nje te marre , digjen nga dashuria e madhe per fitoren e. . Demokracise kuptuar si pushtet i po. . Nje te marri! . Cke o enverist, po i dalin petet lakrorit a si???? Ku eshte thashathemja. Qe nipi i hysniut mbasi. . Peshku pa uj sht nj blog kolektiv shqiptar i themeluar n vitin 2003. P r m shum mbi k t faqe dhe sesi mund t merrni pjes edhe ju, lexoni faqen. .
See more: http://www.peshkupauje.com

Collapse all

Related Tags

Posted on 1st November, 2014 by Antoni

Latest searches: